Ballagás 2026.
KÉPEK
Iskolalátogatás a Pécsi Nagy Lajos Gimnáziumban.
7. évfolyamos tanulóink június 11-én (csütörtökön) ellátogattak a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumába, ahol rendhagyó tanórákon vehettek részt. A diákok a fizika, a kémia, a földrajz, a matematika és a digitális kultúra világába nyerhettek betekintést érdekes kísérletek, interaktív feladatok és izgalmas bemutatók segítségével. A program remek lehetőséget biztosított arra, hogy új ismereteket szerezzenek, valamint közelebbről megismerkedjenek a középiskolai oktatás hangulatával. A résztvevők nagy lelkesedéssel kapcsolódtak be a foglalkozásokba, és élményekkel gazdagodva tértek haza. Köszönjük a gimnázium pedagógusainak a szíves fogadtatást és a tartalmas programokat! KÉPEK
Büszkék vagyunk diákjaink DSD I vizsgaeredményeire!
DSD I vizsgázó diákjaink fantasztikus eredményeket értek el! ✅ 8 fő A2 szint Dömse Luca (8.A), Lujber Barbara (8.A), Mogyoróssy Zsófia (8.A), Rémes-Szabó Dalma (8.A), Szabó Luca (8.A), Szabó Panna (8.A), Kis-Gál Zsolna (8.B), Szabó Dalma (8.B) ✅ 8 fő B1 szint Nyáry Lili (8.A), Tóth Éva (8.A), Bayer Lili (8.B), Kövér Emma (8.B), Mike Luca (8.B), Palágyi Míra (8.B), Schönberger Hanna Melinda (8.B), Szőrfi Anna (8.B) Szívből gratulálunk a kitartó munkához és a szép eredményekhez! 👏 Büszkék vagyunk rátok! Belvárosisnak lenni jó!
Gratulálunk az Európa-bajnoki címhez!
Hatalmas büszkeséggel és örömmel gratulálunk az Európa-bajnoki cím megszerzéséhez Deák Domonkosnak!
KALANDOZÁS SZÉKELYFÖLDÖN
Az erdélyi cserediák programban résztvevő tanulóink számtalan gyönyörű helyen jártak az öt napos utazásunk során. Első állomásunk Arad volt, ahol a vértanúk emlékművét, majd Vajdahunyadon a Hunyadiak várát fedeztük fel. Sepsiszentgyörgyön iskolát és székely múzeumot látogattunk, kincseket kerestünk a városban, hógolyóztunk a Szent Anna tónál és megnéztük a jégkorszaki növényeket, a Mohos tőzeglápban. Itt nagyon vártuk, hogy medvével találkozzunk, azonban a túra során erre nem került sor. Viszont néhány diákunk volt annyira szerencsés, hogy fogadó családjuknak köszönhetően egészen közelről láthatták az erdélyi emberek által sokat emlegetett medvéket. Szerdán Csíksomlyón néztük meg a „híres” kegyhelyet, majd a Gyimes hegyeibe, a csángók földjére buszoztunk, az Ezeréves határhoz. Visszafelé úton, a várva-várt bobozás következett a hatalmas hegyek lankáin. Utolsó este még mindenki a fogadó családjával töltötte a délutánt és az estét. A reggeli búcsúzást követően Nagyszeben gyönyörű belvárosában sétáltunk és fagyival a kezünkben élveztük, a napsütést. Sokaknak már ekkor hiányoztak vendéglátó családjaik, az…
Deutsche Bühne színházlátogatás
Deutsche Bühne Ungarn Április 28-án, 52 tanulóval a szekszárdi Német Színházban jártunk. Magyarország egyetlen, állandó német nyelvű színházában Dornröschen / Csipkerózsika történetébe csöppentünk bele. Az előadás után még a színházi kulisszák mögé is betekinthettünk.
„Virágom, virágom”
A felső udvarunk tavaszi pompában a sok, ügyes, szorgalmas alsósunknak, tanítóiknak és szüleiknek köszönhetően Vigyázzunk együtt környezetünkre! „Ahol virág van, ott remény is van!” M.T. Cicero KÉPEK
Planet 2026.
Iskolánk nyolcadik osztályos tanulói Budapesten jártak ma, a Planet 2026. kiállításon! Az egész napos program látványos, filmes díszletek között mesélte el, az ember és a Föld közös történetét. RIDE – interaktív program. Ez a kiállítás megmutatta, hogy milyen következményei vannak szokásainknak és milyen lehetőségek előtt állunk. HEROES – interaktív programDiákjaink aktív résztvevőivé váltak a szuperfogyasztó elleni küzdelemben, egy kalandos élő show keretében. Nagy élmény volt a kiállítás minden programja! Köszönjük a szervezést Eleonóra Ódor! KÉPEK










