Ütemterv - 2019/2020

A Pécsi Belvárosi Általános Iskola programjai, éves ütemterve

2019/2020

IDŐPONT

PROGRAM

FELELŐS

AUGUSZTUS

 

 

22.

Alakuló értekezlet

Cselikné Juhász Ildikó

27.

Tanévnyitó értekezlet

Cselikné Juhász Ildikó

29.

Évnyitó főpróba

3. évfolyam osztálytanítói

31.

Nemzetiségi piknik – iskolai képviselet

 

SZEPTEMBER

 

 

2. 815

Tanévnyitó ünnepély

3. évfolyam osztálytanítói

3-6.

Az első osztályosok szülői értekezlete

osztálytanítók

9-13.

Szülői értekezlet 2-8.osztály

osztályfőnökök

13.

Újraélesztési flashmob 3. és 5. évfolyam

 

14.

Pécsi Német Nap – iskolai képviselet

tánccsoport, zenekar

Schmidtné Rittinger Györgyi

Mátyás Tibor

16. 1630

Szülői Szervezet értekezlete

Cselikné Juhász Ildikó

17.

DÖK gyűlés

Salamon László

23.

Munkaközösségi munkatervek leadása

munkaközösség vezetők

23-25.

Magyar Mese Napja

Márkus Színház előadása

napközis munkaközösség +magyar szakosok

23-24.

Erdei iskola 7.b

 

26.

Tanulmányi kirándulás

osztályfőnökök

27-28.

Tanulófesztivál

 

OKTÓBER

 

 

1.

Zenei világnap- dalstaféta-hangszerbemutató

Ódor Eleonóra, napközis mk.

1.

Tanmenetek leadási határideje

munkaközösség vezetők

4.

Megemlékezés az aradi vértanúkról

osztályfőnökök

+történelem szakosok

7-11.

Német nyelvi foglalkozás leendő elsősöknek

Kleicsné Wunderlich Viktória

8.

Papírgyűjtés

Salamon László

8.

Szótárverseny

Kleicsné Wunderlich Viktória

10.

Első évfolyam mérésének leadási határideje

elsős osztálytanítók

14-15.

Erdei iskola 6.c

 

14.

Iskolanyitogató 1.

alsós mk.

14-18.

Udvari játékok festése

napközis mk.

15.

Meseverseny – iskolai forduló

nyelvi mk.

16.

Mi a pálya?

Pályaorientációs fesztivál 7-8.évf.

Istokovicsné Hegedűs Mónika

16-17.

Erdei iskola 6.b

 

22.

Ünnepi megemlékezés

osztályfőnökök

24.

Halloween vetélkedő

Zsinkóné Gettó Lívia

28-31.

Őszi szünet

 

 

NOVEMBER

 

 

4-8.

Magyar Tudomány Napja

Istokovicsné Hegedűs Mónika

11. de.

Pályaorientációs nap

osztályfőnökök

11. du.

Márton napi rendezvény

alsós és nyelvi mk.

11.

Iskolanyitogató 2.

alsós mk.

18-19.

Fogadóóra 18. alsós, humán, nyelvi

19.reál mk.

 

18-22.

Német meseverseny megyei forduló

nyelvi mk.

25.

Leendő elsős szülők

tájékoztató szülői értekezlete

Cselikné Juhász Ildikó

28.

Adventi koszorúkészítés

napközis mk.

DECEMBER

 

 

6.

Jelentkezési határidő a központi felvételi vizsgára

 

6.

Mikulás nap –műsor

Mikulás kupa -sorverseny

alsós, napközis mk.

2-6.

Karácsonyi adománygyűjtés

 

7.(szombat)

Karácsonyi kézműves

Sütivásár

 

9.

Iskolanyitogató 3.

 

14.(szombat)

Szakmai nap – (nevelés nélküli munkanap)

 

12.23-01.03

Téli szünet

 

JANUÁR

 

 

8.

NETFIT mérés kezdete

Salamon László

13.

Iskolanyitogató 4.

alsós mk.

18.

Központi írásbeli felvételi vizsga

 

20.

Megemlékezés a magyarországi németek elhurcolásáról

német mk.

22.

A magyar kultúra napja - megemlékezés

Nagyné Kraáh Bea

23.

Pótfelvételi vizsga

 

24.

I. tanítási félév vége

 

27. 14 óra

Jegyzáró konferencia

 

31.

Mesék délutánja

napközis mk.

31.

Félévi értesítők kiadása

osztályfőnökök

FEBRUÁR

 

 

1-6.

Tábor-Ausztria

Salamon László

3. 14:00

Félévi tantestületi értekezlet

 

3. 1630

Szülői Szervezet értekezlete

 

4-7.

Szülői értekezletek

 

7.

Szülők nevelők bálja

 

10.

Iskolanyitogató 5.

 

18.

15:00-18:00 Farsang 1-3. évfolyamos tanulóknak

 

19.

15:00-18:00 Farsang 4. évfolyamos tanulóknak

16:00-19:00 5-8. évfolyamos tanulóknak

 

19.

A középiskolai jelentkezési lapok beadásának határideje

 

21.

Farsang 4-8. évfolyamos tanulóknak

 

25.

Pancake day

Stenczer Péter

25.

A kommunizmus áldozatainak emléknapja

Lénártné

 

MÁRCIUS

 

 

2-6.

Pénzügyi témahét

osztályfőnökök

4.

Nyílt tanítási nap

Varga Ágnes

9-13.

Német színházlátogatás Szekszárd

nyelvi mk.

9-13.

DSD Írásbeli vizsga

Horváth Ágnes

12.

Megemlékezés 1848.március 15-ről

Lénártné, Jernerné

13.

Szakmai nap(nevelés nélküli munkanap)

 

16-20.

Víz világnapja

napközis mk.

23-27.

Vers és prózamondó verseny

alsós, humán mk.

ÁPRILIS

 

 

6-8.

Költészet napja – versíró pályázat

Nagyné Kraáh Bea

8.

DSD Szóbeli vizsga

Horváth Ágnes

8.

Nyuszi Hopp verseny

napközis mk.

9-14.

Tavaszi szünet

 

15.

Nevelési értekezlet (nevelés nélküli munkanap)

 

16.

Holokauszt áldozatainak emléknapja

Lénártné

16-17.

Német Projektnap 7. évfolyamos tanulóknak Geresdlakon

nyelvi mk.

20-21.

Fogadóóra 20.alsós, humán, nyelvi

21.reál mk.

 

20-24.

Fenntarthatósági témahét

osztályfőnökök

20-24.

Papírgyűjtés

Salamon László

22.

Föld napja – virágosítási projekt+takarítás

napközis mk.

23.

Nemzetiségi est

nyelvi mk.

20-24.

Erdélyi gyerekek fogadása

 

24.

NETFIT mérés zárása

testnevelők

MÁJUS

 

osztályfőnökök

4-8.

Anyák napi ünnepségek

 

3-8.

Nyelvi tábor – Berlin

6-8 évfolyamos tanulóknak

Horváth Ágnes

Istokovicsné Hegedűs Mónika

12-15.

Határtalanul pályázat utazás – 7.c,7.d

 

17-22.

Német nyelvi tábor – Bad Ischl 3-5 . évfolyam

Gyuróné Müller Beáta

Schmidtné Rittinger Györgyi

20.

Országos idegen nyelvi mérés -angol

Klincsikné Toma Zsuzsanna

21.

Kommunikációs vizsga 4., 7., évfolyam

nyelvi mk.

22.

Ki mit tud?

 

27.

Országos kompetenciamérés

Klincsikné Toma Zsuzsanna

26-29.

Határtalanul pályázat utazás- 7.a, 7.b

 

28.

4. évfolyam mérése

alsós mk.

29.

Pünkösdi királyság

napközis mk.

JÚNIUS

 

 

4.

Nemzeti összetartozás napja 7., 8. évfolyam

osztályfőnökök+Lénártné

8. 14 óra

Jegyzáró konferencia

 

9.

Szervezeti kultúra fejlesztése –Pedagógus nap(nevelés nélküli munkanap)

 

10.

Tanulmányi kirándulás

osztályfőnökök

11.

Sportnap, gyermeknap

Salamon László

12.

ÖKO nap

 

15. de.

Tanárbúcsúztató

 

15. 17 30

Tanévzáró, ballagás

 

 

Tanítás nélküli munkanapok, tanítási szünetek:

2019.november 11. pályaorientációs nap

2019.december 14. szakmai nap - nevelés nélküli munkanap

2020.március 13. szakmai konferencia - nevelés nélküli munkanap

2020.április 15. nevelési értekezlet – nevelés nélküli munkanap

2020.június 9. Szervezeti kultúra fejlesztése, pedagógusnap – nevelés nélküli munkanap

2020.június 11. gyermeknap, sportnap

2020.június 12. ÖKO nap

Tanulmányi kirándulás:

2019.szeptember 26.

2020.június 10.